![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345005
*
nr 934 5005
Stefan Tunedal
(f. 1959), Sverige
Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), 2 st, Kvinnor, signerad, 58x22
Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:16:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/12 17:19:33
1
600 kr
4/1 18:42:35
2
350 kr
4/1 18:42:35
1
400 kr (Budbetjänt)
4/1 18:43:54
2
450 kr
4/1 18:43:54
1
500 kr (Budbetjänt)
4/1 18:46:07
2
600 kr
4/1 18:46:07
1
600 kr (Budbetjänt)
7/1 22:10:14
1
800 kr
10/1 11:48:12
3
700 kr
10/1 11:48:12
1
800 kr (Budbetjänt)
10/1 11:48:33
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt kvinna kvinnor olja oljemålning oljemålningar porträttmåleri stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
*
Stefan Tunedal
Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 5005
Stefan Tunedal
(f. 1959), Sverige
Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), 2 st, Kvinnor, signerad, 58x22
Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/12 17:19:33 | 1 | 600 kr |
4/1 18:42:35 | 2 | 350 kr |
4/1 18:42:35 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
4/1 18:43:54 | 2 | 450 kr |
4/1 18:43:54 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
4/1 18:46:07 | 2 | 600 kr |
4/1 18:46:07 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
7/1 22:10:14 | 1 | 800 kr |
10/1 11:48:12 | 3 | 700 kr |
10/1 11:48:12 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
10/1 11:48:33 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt kvinna kvinnor olja oljemålning oljemålningar porträttmåleri stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19 -
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47